Atlasīts 2018. gada jūnijs

Visi notikumi

2017.04.14 Pēc nesekmīga bēgšanas mēģinājuma robežsargi aiztur kontrabandistu

 

Naktī no 13. uz 14.aprīli, pārbaudot informāciju par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu un veicot meklēšanas un vajāšanas pasākumu kompleksu, Daugavpils novadā pēc nesekmīga bēgšanas mēģinājuma robežsargi aizturēja 1 Krievijas pilsoni un izņēma 240 tūkstoši kontrabandas cigaretes.

Neilgi pēc pusnakts, pārbaudot informāciju par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu, robežsargi Jānišķu kapu rajonā konstatēja 8 kontrabandas cigarešu saiņus. Veicot pārkāpēju meklēšanas pasākumus, tika pamanītas divas aizdomīgas automašīnas Mercedes Benz un Opel Vectra. Automašīnu apturēšanas laikā, automašīnas Opel Vectra vadītājs, Krievijas pilsonis, robežsargu likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli nepakļāvās un palielināja braukšanas ātrumu. Vajāšanas laikā vīrietis izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo Mercedes Benz un, pametot automašīnu, mēģināja bēgt. Vīrietis tika aizturēts vien 300 metri no negadījuma vietas. Krievijas pilsoņa vadītajā Opel Vectra bagāžas nodalījumā robežsargi konstatēja vēl 120 tūkstošus kontrabandas cigarešu.

Kopumā izņemts 240 tūkstoši cigarešu „Премьер" ar Baltkrievijas akcīzes markām aptuveni 24 tūkstoši eiro vērtībā.

Krievijas pilsonim par ļaunprātīgu nepakļaušanos robežsargu likumīgajām prasībām pēc LAPK 175.panta sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kas pēc piekritības tiks nodots Daugavpils tiesai. Savukārt par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu pēc Krimināllikuma 191.panta pirmās daļas un 221.panta pirmās daļas uzsākti kriminālprocesi. Likumpārkāpējs ievietots Valsts policijas Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Statistika

 

 
Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, mob. 28364592,e-pasts:kristine.petersone@rs.gov.lv
 
FOTO: VRS arhīvs