Atlasīts 2018. gada novembris

Visi notikumi

2017.11.28 Valsts robežsardzes priekšnieks piedalījās BOMCA 9 projekta trešajā Reģionālās koordinēšanas grupas sanāksmē Kazahstānā

 

Trešdien, 29.novembrī, Kazahstānas Republikā (Astanā) notika BOMCA 9 projekta trešā Reģionālās koordinēšanas grupas sanāksme, kurā piedalījās BOMCA 9 projekta mērķa valstu - Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas robežu drošības nodrošināšanā iesaistītās iestādes, Eiropas Delegācijas Kazahstānā vadītājs un pārstāvji, BOMCA 9 projekta Konsorcija dalībnieki un asociētie partneri.

No Valsts robežsardzes sanāksmē piedalījās Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars - BOMCA 9 projekta un Konsorcija vadītājs.

Sanāksmes ietvaros tika izvērtēti 2017.gada laikā sasniegtie rezultāti, sniegti priekšlikumi par projekta pagarinājumā ieviešamajām papildus aktivitātēm, kā arī prezentēts projekta darba plāns 2018.gada pirmajam pusgadam.

Projekta galvenie uzdevumi ir Centrālās Āzijas valstu robežu pārvaldības efektivitātes uzlabošana piedāvājot Integrētās robežu vadības aktuālākos elementus, sniegt atbalstu valsts iestādēm migrācijas reformu attīstības jomā, robežapsardzības, muitas un migrācijas aģentūru kapacitātes stiprināšanā, kā arī ieguldījumus jomās, kuras īsteno drošības pasākumus, tirdzniecības veicināšanu un ekonomisko attīstību reģionālajā un nacionālajā līmenī.

BOMCA projekta 9.posmu īsteno partneru Konsorcijs Latvijas Valsts robežsardzes vadībā. Konsorcija sastāvā ir Latvijas Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Lietuvas Muitas departaments un Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (ICMPD), kā arī asociētie partneri - Ungārijas Iekšlietu ministrija un Portugāles Migrācijas un robežu dienests.

bomca9 29.11.2017

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv