Atlasīts 2019. gada februāris

Visi notikumi

2018.02.05 Aizturēts iepriekš no Latvijas izraidīts Tunisijas pilsonis

 

Svētdien, 4.februārī Krāslavas novadā robežsargi par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēja vienu Tunisijas pilsoni.

Veicot valsts robežas apsekošanu konstatētas pēdas, kas liecināja par Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu. Veicot iespējamo likumpārkāpēju meklēšanas pasākumus, robežsargi aizturēja vienu Tunisijas pilsoni, kurš likumsargu redzeslokā nonāk jau atkārtoti.

Veicot personas datu pārbaudi noskaidrots, ka likumpārkāpējam ir spēkā liegums ieceļot Itālijā, Francijā un kopš pagājušā gada novembra arī Beļģijā.

Par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu uzsākts kriminālprocess. Valsts robežsardze šobrīd veic nepieciešamās procesuālās darbības, lai likumpārkāpējs starpvalstu līgumos noteiktajā kārtībā tiktu atpakaļnodots Baltkrievijas kompetentajām iestādēm.

Jāatzīmē, ka 1989.gadā dzimušais vīrietis līdzīgā kārtā par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu tika aizturēts jau pērn oktobrī. Toreiz uzsāktais kriminālprocess tika izbeigts, jo vīrietis par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu piespiedu kārtā tika izraidīts no Latvijas.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālr. 67075739, mob. 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv