Atlasīts 2019. gada februāris

Visi notikumi

2018.02.07 Robežsargi pie stūres konstatē vīrieti, kuram auto vadīšanas tiesības atņemtas uz četriem gadiem

 

Otrdien, 6.februāra pēcpusdienā robežsargi uz autoceļa Rucavas pagastā aizturēja 1982.gadā dzimušu Latvijas nepilsoni, kurš vadīja transportlīdzekli bez derīgas transportlīdzekļa vadītāja apliecības.

Pārbaudot personas datus, robežsargi atklāja, ka vīrietim ir spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, jo normatīvajos aktos noteiktajā termiņā nav veikta kārtējā veselības pārbaude, bet kopš pērnā gada oktobra vīrietim par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz četriem gadiem ir atņemtas.

Jāatzīmē, ka vīrietis par sīko huligānismu un narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, jau agrāk vairākkārtīgi saukts pie administratīvās atbildības. Turklāt, sazinoties ar Valsts policijas amatpersonām, noskaidrots, ka likumpārkāpējs arī izvairās no administratīvā soda izciešanas, kas ir 12 dienu arests.

Šoreiz sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums (149.4 panta ceturtā daļa), kā arī par transportlīdzekļa vadīšanu, ja transportlīdzekļa vadīšanas tiesības ir atņemtas (149.4 panta sestās daļas 1.punkts). Likumpārkāpējs un uzsāktās administratīvā pārkāpuma lietas materiāli nodoti Valsts policijas amatpersonām.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv