Atlasīts 2018. gada aprīlis

Visi notikumi

2018.04.12 Valsts robežsardzes amatpersonām piešķirts Viestura ordenis

Viestura ordenisPar sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Viestura ordenis piešķirts divām Valsts robežsardzes amatpersonām.

Ar Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ordeņu kapitula 2018.gada 27.marta lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā IV šķiras Viestura ordenis piešķirts Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Lidojumu un operatīvās vadības nodaļas priekšniekam majoram Jurim Garjānim un Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Personāla pārvaldes vadītājai pulkvežleitnanti Solvitai Tocs-Macānei.

Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notiks 2018.gada 3.maijā Rīgas pilī.

Viestura (Vesthardus Rex) ordenis nodibināts 1938.gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004.gadā.

Ordeņa devīze ir "Confortamini et pugnate" ("Esiet stipri un cīnieties").

Ar Viestura ordeni apbalvo par sevišķiem militāriem nopelniem, kā arī par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, valsts robežas apsargāšanā, valsts bruņoto spēku veidošanā un valstiskās apziņas ieaudzināšanā pilsoņos, sagatavojot tos kalpošanai savai valstij un zemei un savas valsts un zemes nelokāmai aizsargāšanai.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv