Atlasīts 2019. gada maijs

Visi notikumi

2018.05.29 Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji viesojās Rēznas pamatskolā

 

Otrdien, 29.maijā Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji: Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras asistente majore Inta Pokule, Profesionālās izglītības dienesta Otrās mācību rotas inspektors virsseržants Sandris Belindževs, Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā speciāliste Dace Zariņa un nodaļas speciāliste Rasa Deksne piedalījās Rēznas pamatskolas organizētajā jauniešu karjeras atbalsta pasākumā „Profesijas diena" un iepazīstināja skolēnus ar robežsarga profesiju.

Pasākuma laikā 5.-8.klašu skolēniem koledžas pārstāvji demonstrēja video filmu par Valsts robežsardzes koledžu, kas sniedza ieskatu par kadetu ikdienu un mācību procesu, kā arī par karjeras iespējām Valsts robežsardzē. Inta Pokule ievadlekcijā bērniem stāstīja par nosacījumiem, kā viņi var šķērsot valsts robežu, rādīja Latvijas Republikas personu apliecinošos dokumentus un demonstrēja, kā tiek veikta to pārbaude. Tāpat jaunieši apskatīja robežsardzes tehniskos līdzekļus, ko izmanto robežkontrolē, un fotografējās speciālo uzdevumu vienības ekipējumā: ar ķiveri, bruņu vesti, vairogu u.c.

Noslēgumā VRK pārstāvji organizēja viktorīnu, kur jaunieši atbildēja uz jautājumiem par Valsts robežsardzi, valsts robežu un personu apliecinošiem dokumentiem, kā arī rīkoja konkursu - kurš ātrāk iegaumēs robežsardzē pastāvošās dienesta pakāpes un tās sakārtos visprecīzāk, hierarhiskā secībā.

reznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_02.gifreznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_02.gifreznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_02.gifreznas-pamatskolas-apmeklejums-29.05.2018_02.gif

 

Informāciju sagatavoja: Dace Zariņa
VRK Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā speciāliste, tālrunis 64603679, e-pasts:dace.zarina@rs.gov.lv
 
Foto: Artis Vītols, VRK