Atlasīts 2019. gada jūlijs

Visi notikumi

2018.12.27 Robežsargi aiztur kukuļdevēju


Pirmdien, 24. decembrī Pāternieku robežkontroles punktā aizturēts Baltkrievijas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka no Latvijas izceļojošā Baltkrievijas pilsoņa vadītajam transportlīdzeklim noteiktajā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate. 

Lai izvairītos no administratīvā soda, transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem deva kukuli 20 eiro apmērā.

Par kukuļdošanu pret 1982.gadā dzimušo Baltkrievijas  pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, persona atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis - drošības nauda 4 300 euro apmērā.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Šogad robežsargi ir konstatējuši 9 kukuļdošanas gadījumus.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālr. 67075739, mob. 28364592, e-pasts: