Atlasīts 2020. gada augusts

Visi notikumi

2020.06.15 Valsts prezidents piedalījās Masļenku traģēdijas 80. gadadienas atceres pasākumos Baltinavā

Pirmdien, 15. jūnijā, Valsts prezidents Egils Levits, Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts devās uz Baltinavu, lai piedalītos 1940. gada 15. jūnija Masļenku traģēdijas atceres pasākumos.

Atceres pasākumu laikā Valsts prezidents teica uzrunu, kā arī norisinājās svinīgā ziedu nolikšana Masļenku traģēdijas piemiņas vietā Baltinavā. Tam sekoja Baltinavas muzeja apmeklējums, kur eksponēta Masļenku traģēdijas piemiņai veltīta izstāde.

Apmeklējot Baltinavas muzeju, viesu grāmatā Valsts prezidents raksta: "Masļenku kauja ir Latvijas tautas pretošanās padomju okupantiem pats sākums, un tā turpinājās bez pārtraukuma, dažādos veidos, visus 50 gadus līdz valsts atjaunošanai. Paldies mūsu Robežsardzei un Baltinavas muzejam, visiem baltinaviešiem par šī Latvijas vēsturei svarīgā notikuma dokumentēšanu un saglabāšanu latviešu tautas vēsturiskajā atmiņā!"

Baltinavas apmeklējuma laikā Valsts prezidents apskatīja Latvijas-Krievijas robežu, kā arī viesojās zemnieku saimniecībās "Riekstiņi" un "Amatnieki", kas 2016. gadā atzītas par Latvijas skaistākajām lauku saimniecībām.

FOTO: Masļenku atceres pasākums

FOTO: Masļenku atceres pasākums

FOTO: Masļenku atceres pasākums

FOTO: Masļenku atceres pasākums

FOTO. Masļenku piemiņas pasākums

 

FOTO: Artis Vītols, VRK
Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja 
Informāciju sagatavoja: Valsts prezidenta kanceleja