Atlasīts 2020. gada augusts

Visi notikumi

2020.07.25 Robežsargi par kukuļdošanu aiztur Lietuvas pilsoni

Sestdien, 25. jūlijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts Lietuvas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja kādu ar kravas automašīnu Latvijā ieceļojošu Lietuvas pilsoni, kurš uz automašīnas sēdekļa nolika 5 eiro banknoti un lūdza robežsargiem nevērt vaļā transportlīdzeklī esošo ledusskapi.

Vīrietis kukuli deva, lai šķērsotu valsts robežu ar pārtikas produktiem, kuru ievešana Eiropas Savienībā ir aizliegta.

Par kukuļdošanu pret 1964. gadā dzimušo Lietuvas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, savukārt Daugavpils prokuratūrā persona saukta pie kriminālatbildības, noslēdzot vienošanos ar prokuroru par vainas atzīšanu un naudas soda 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 eiro noteikšanu.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

 

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv