2019. gada 18. jūlijs
e-pakalpojumi
12.02.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 12.02.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 


2015.gada 11.februārī tika organizēta sanāksme - seminārs par robežšķērsošanas jautājumiem, nelegālās imigrācijas tendencēm un primāriem ceļošanas dokumentu pārbaudes paņēmieniem Latvijas Pony Express Vīzu centra darbiniekiem, jo 2. februārī LR vēstniecība Baltkrievijā un LR konsulāts Vitebskā uzsāk sadarbību ar ārpakalpojuma sniedzēja Pony Express Vīzu centriem Minskā un Vitebskā. Baltkrievijas un trešo valstu pilsoņi Vīzu centros varēs iesniegt Šengenas vīzu pieteikumus ieceļošanai Latvijā. Lēmums uzsākt sadarbību ar Pony Express un atvērt Vīzu centrus Baltkrievijā ir saistīts ar dinamiski pieaugošo Šengenas vīzu pieprasītāju skaitu, kā arī ar to, ka tuvākajā laikā Šengenas līguma dalībvalstis plāno uzsākt biometrijas datu noņemšanu vīzu dokumentu iesniedzējiem. Plānots, ka Vīzu centru atvēršana būtiski uzlabos apmeklētāju apkalpošanas kvalitāti, ietaupot vīzu pieprasītāju laiku, pieteikumu iesniegšanai vēstniecībā un konsulātā. Apmeklētājiem joprojām būs iespēja iesniegt Šengenas vīzu pieteikumus arī vēstniecībā un konsulātā pēc iepriekšēja pieraksta. Bez iepriekšēja pieraksta vēstniecībā un konsulātā dokumentus varēs iesniegt noteikts personu loks, kuri minēti sarakstā, kas ir pieejams vēstniecības mājas lapā: http://www.mfa.gov.lv/belarus. Latvijas vēstniecībām jau iepriekš ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar kompānijas Pony Express Vīzu centriem, kuri ir atvērti Krievijas Federācijā Maskavā un Sanktpēterburgā, kā arī Ukrainā un Kazahstānā. Pony Express Vīzu centra darbiniekiem veiktas konsultācijas un skaidrojumi jauno Šengenas vīzas noteikumu ievērošanas jomā (lai ievērotu personu uzturēšanas nosacījumu kontroli, kā arī Šengenas vīzas uzskaites kalkulatora izmantošanas īpatnības vīzas izsniegšanas gadījumā), veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi vīzas pieteikuma pieņemšanas gadījumos, ja vīzas vēlas saņemt personas no valstīm, kurās pastāv nelegālās imigrācijas risks, veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi par LR-BLR valsts robežas šķērsošanas īpatnībām un sagatavotas dienesta mapes ar LR normatīvajiem aktiem ceļotājiem. Tie nosaka robežšķērsošanas nosacījumus (t.sk. ieceļošanas, uzturēšanās un tranzīta nosacījumi, muitas kontroles īpatnības uz ārējās robežas, personu tiesības un pienākumi, ieceļojot robežšķērsošanas vietās utt.).

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.


 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
Tālr.:67075754
 
Publicēšanas datums: 12.02.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04905609 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.07.17

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;