Projekta "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā (1. posms)" realizācija uz 13.06.2016.


ESavieniba.gif     

 

Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā organizē sanāksmi un apmācību semināru

2016.gada 7.jūnijā Valsts robežsardzes Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvežleitnants A.Petrovskis organizēja sanāksmi, kurā piedalījās Nīderlandes un Vācijas sakaru virsnieki (dokumentu eksperti) Maskavā, Ungārijas sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Baltkrievijā un Latvijas Republikas vēstniecības Baltkrievijas Republikā Konsulāras nodaļas (Minskā) vadītājs.

Sanāksmes gaitā tās dalībnieki tika informēti par Latvijas Republikas vēstniecības Baltkrievijas Republikā Konsulāras nodaļas (Minskā) darbu, savukārt Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā informēja par sadarbības jautājumiem ar Baltkrievijas iestādēm, kuras iesaistītas robežu drošības un imigrācijas kontroles pasākumu īstenošanā. Tikšanās laikā tās dalībnieki apmainījās ar informāciju par robežas drošības un nelegālas imigrācijas jautājumiem, nelegālās imigrācijas apdraudējumiem un galvenajiem virzieniem, kā arī turpmākas sadarbības uzlabošanas iespējām.

2016.gada 8.jūnijā lidostā "Minska" Valsts robežsardzes Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvežleitnants Aleksandrs Petrovskis sadarbībā ar Nīderlandes sakaru virsnieku (dokumentu ekspertu) Maskavā Rutgeru Schaafu un Vācijas sakaru virsnieku (dokumentu ekspertu) Maskavā Andreasu Baksu organizēja apmācības semināru par robežšķērsošanas jautājumiem, Šengenas vizam un to veidiem, nelegālās imigrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus un primāriem viltoto dokumentu atklāšanas paņēmieniem. Apmācību seminārā piedalījās aviokompāniju AirBaltic un Belavia pārstāvji, lidostas "Minska" apkalpojoša servisa darbinieki, kas veic dokumentu pārbaudes lidostā pirms pasažieru reģistrācijas uz avioreisiem, autobusu kompānijas Ecolines pārstāvju, kā arī Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas amatpersonas.

Apmācību semināra gaitā tas dalībnieki tika informēti par pasažieru profilēšanas pamatprincipiem, Šengenas vizam un to veidiem, ceļošanas dokumentu ekspertīzes pamatprincipiem, aizsardzības elementiem, viltojumiem. Apmācību semināra dalībnieki izpildīja dažus praktiskus vingrinājumus, veicot derīgu un viltotu dokumentu salīdzināšanu, kā arī personu profilēšanu dažādos ceļošanas dokumentos.

Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmēs pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek finansēta no Iekšējas drošības fonda projekta Nr.VRS/IDF/2015/1 "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku darbības punktu turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā) līdzekļiem.


Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Iekšējās drošības fonda 2014. - 2020. gadam atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze 
 
Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese:
Tālr.:67075754
Fakss: 67075756
 
Publicēšanas datums: 13.06.2016.