Projekta "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā (1. posms)" realizācija uz 19.10.2018.

 


ESavieniba.gif     

 

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka aktivitātes Baltkrievijas Republikā, Minskā

2018. gada 16. oktobrī Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvedis A.Petrovskis organizēja sanāksmi Latvijas Republikas vēstniecībā Baltkrievijas Republikā. Sanāksmē piedalījās Nīderlandes sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Maskavā, Vācijas sakaru virsnieki (dokumentu eksperti) Maskavā un Minskā, kā arī Latvijas Republikas vēstniecības Baltkrievijas Republikā Konsulārās nodaļas vadītāja.

Sanāksmes gaitā tās dalībnieki tika informēti par Latvijas Republikas vēstniecības Baltkrievijas Republikā Konsulārās nodaļas, Vācijas sakaru virsnieku (dokumentu ekspertu) un Nīderlandes sakaru virsnieka (dokumentu eksperts) Maskavā darbu, savukārt Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā informēja par sadarbības jautājumiem ar Baltkrievijas iestādēm, kas iesaistītas robežu drošības un imigrācijas kontroles pasākumu īstenošanā. Tikšanās laikā tās dalībnieki apmainījās ar informāciju par robežas drošības un nelegālās imigrācijas jautājumiem, nelegālās imigrācijas apdraudējumiem un galvenajiem virzieniem, kā arī turpmākas sadarbības uzlabošanas iespējām.

2018. gada 17. oktobrī lidostā "Minska" ar Valsts robežsardzes sakaru virsnieka Baltkrievijā pulkveža A. Petrovska atbalstu tika organizēts apmācību seminārs par robežšķērsošanas jautājumiem, Šengenas vīzām un to veidiem, Eiropas Savienības dalībvalstu uzturēšanās atļaujām, nelegālās imigrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus un primāriem viltoto dokumentu atklāšanas paņēmieniem. Semināru vadīja Nīderlandes sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Maskavā R. Schaaf un Vācijas sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Minskā D. Luther. Apmācību seminārā piedalījās aviokompāniju "AirBaltic" un "Belavia" pārstāvji, lidostas "Minska" apkalpojošā servisa darbinieki, kas veic dokumentu pārbaudes lidostā pirms pasažieru reģistrācijas uz avioreisiem, kā arī Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas amatpersonas.

Apmācību semināra gaitā tā dalībnieki tika informēti par pasažieru profilēšanas pamatprincipiem, Šengenas vīzām un to veidiem, Eiropas Savienības dalībvalstu uzturēšanās atļaujām, ceļošanas dokumentu ekspertīzes pamatprincipiem, aizsardzības elementiem, viltojumiem. Apmācību semināra dalībnieki izpildīja dažus praktiskus vingrinājumus, veicot derīgu un viltotu dokumentu salīdzināšanu, kā arī personu profilēšanu dažādos ceļošanas dokumentos.

Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežu aktivitātes un apkarojot nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek finansēta no Iekšējas drošības fonda projekta Nr.VRS/IDF/2015/1 "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku darbības punktu turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā)" līdzekļiem.

projekts-25.05.2018_04.gifprojekts-25.05.2018_04.gifprojekts-25.05.2018_04.gifprojekts-25.05.2018_04.gif

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Iekšējās drošības fonda 2014. - 2020. gadam atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 


 

Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese: sandis.panga@rs.gov.lv
Tālr.:67075754

Publicēšanas datums: 19.10.2018.