2019. gada 17. jūlijs
e-pakalpojumi
23.11.2018.

 

Projekta "Sinerģiskas drošības platformas izveide Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā" ietvaros uz 23.11.2018.

 

 


LV-LT pārrobežu sadarbības programma  

 

2018.gada 22. - 23.novembrī īstenota kārtējā tematiskā sanāksme par tēmu: cīņa pret akcīzes preču kontrabandu un nelegālu apriti, Valsts tiesu administrācijas mācību centrā Moletai, Lietuvā!

Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020.gadam ietvaros 2017.gada 31.martā starp Valsts policiju (vadošais partneris) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju tika parakstīts granta līgums par projekta Nr. LLI-082 "Sinerģiskas drošības platformas izveide Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā" ("Creation of a synergy platform for the public security in the Latvian and Lithuanian Eastern border territories / SYNERGY FOR SECURITY") (turpmāk - Projekts) īstenošanu.

Projekta partnerību veido tiesībsargājošās iestādes (Latvijas un Lietuvas policijas un robežsardzes dienesti) un pašvaldības (Krāslavas novada pašvaldība, Kārsavas novada pašvaldība Latvijā un Utenas, Zarasu un Ignalinas rajonu pašvaldības Lietuvā).

Projekta ietvaros, 2018.gada 22. - 23.novembrī Valsts tiesu administrācijas mācību centrā Moletai, Lietuvā notika tematiskā sanāksme Lietuvā tiesībsargājošo institūciju pašvaldību pārstāvjiem par tēmu: cīņa pret akcīzes preču kontrabandu un nelegālu apriti (turpmāk - Sanāksme).

Sanāksmes mērķis: tiesībaizsardzības iestāžu - policijas un robežsardzes, pašvaldību iestāžu darbinieku kapacitātes paaugstināšana pārrobežas noziedzības un nelegālās migrācijas apkarošanā, civilās drošības un satiksmes drošības uzlabošanā Latvijas un Lietuvas austrumu pierobežas reģionos.

Sanāksmi atklāja Lietuvas Valsts robežsardzes Ignalinas pārvaldes priekšnieks Saulius Tamulevičius un Lietuvas Valsts policijas Utenas pārvaldes priekšnieks Vītautas Vaiškūnas.
Pēc sanāksmes atklāšanās Latvijas Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Robežkontroles tehnisko sistēmu nodaļas priekšnieks Romualds Stašāns prezentēja Projekta mērķi, saturu, budžetu, gaitu un informēja par jau sasniegtajiem rezultātiem un tuvākajam aktivitātēm.
Turpinot sanāksmi, Lietuvas Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenais izmeklētājs Bronislavs Pokobuts iepazīstināja sanāksmes dalībniekus ar Lietuvas Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta darbības rezultātiem, labāko pieredzi darbā, videonovērošanas kameras izmantošanu. Bronislavs Pokobuts atzīmēja, ka šobrīd problemātiskāka situācija ir tieši uz robežas ar Baltkrieviju un mazāk uz robežas ar Krieviju. Tās izskaidrojams visticamāk saistībā ar cenas atšķirībām un izmaiņām Krievijā. Cigarešu kontrabandas konstatēšanas gadījumu skaits 2018.gadā ir saglabājies aptuveni tāds pats, kāds tas bija iepriekšējos gados, bet aizturēto personu skaits Lietuvā kļuvis mazāks. Īpaši tika atzīmēts apstāklis, ka ievērojams cigarešu daudzums nokļūst Lietuvā no Latvijas un mazāk no Polijas. Procentuāli - 26,9 % Lietuvā izņemtās cigaretes nonāk no Latvijas. Bronislavs Pokobuts savā prezentācijā atspoguļoja ievērojamu skaitu praktiskus videoierakstus un fotoattēlus par konstatētajiem cigarešu kontrabandas atklāšanas gadījumiem un uzsvēra tehnisko iekārtu izmantošanas īpašo nozīmīgumu. No Bronislava Pokobuta prezentācijas kļuva skaidrs, ka inženiertehniskais nodrošinājums Lietuvas robežuzraudzībā pastāvīgi tiek modernizēts.

Par Latvijas Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta darbību, metožu izmantošanu darbībā, darbības rezultātiem un statistiskiem datiem informēja Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenais inspektors (izmeklēšanas darbā) Arturs Paukšts. Prezentācijas laikā tika demonstrēta darbības praktiska puse - ievērojams skaits videoierakstu un fotoattēlu par konstatētajiem cigarešu kontrabandas atklāšanas gadījumiem.

Sanāksmes pirmās dienas noslēgumā Lietuvas policijas Kriminālizmeklēšanas centra priekšnieks Robertas Šimulevičius informēja par Lietuvas Republikas policijas Kriminālizmeklēšanas centra darbības pieredzi, labāko praksi, statistiskajiem datiem saistībā ar alkohola, tabakas izstrādājumu un degvielas nelegālo apriti. Robertas Šimulevičius uzsvēra īpašu uzmanību mūsdienu metodei "seko naudai" nolūkā nodrošināt noziegumu izdarījušo personu kaitējumu atlīdzināšanu un novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu turpmāko izmantošanu, kā arī legalizāciju.

Sanāksmes pirmās dienas noslēgumā notika Lietuvas un Latvijas Republikas tiesībsargājošo iestāžu - policijas un robežsardzes darbinieku pieredzes apmaiņa jautājumu apspriešana cīņa pret akcīzes preču kontrabandu un nelegālu apriti.

INTERREG V-A Latvijas - Lietuvas programmas LLI-082 "SYNERGY FOR SECURITY" projekts „Sinerģiskas drošības platformas izveide Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā".

Projekta kopējais budžets ir 580 236 eiro, t.sk. 85% (493200 eiro) ERAF līdzfinansējums, projekts tiek īstenots laikā no 2017.gada 17.maija līdz 2019.gada 16.novembrim.

Projektu līdzfinansē Latvijas-Lietuvas programma. Projekta Vadošais partneris ir LR Valsts policija.

Projekts 23.11.2018.Projekts 23.11.2018.

 

 Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Šī publikācija ir veidota ar Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam atbalstu.

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze.

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese: sandis.panga@rs.gov.lv
Tālr.:67075754
Fakss: 67075756
 
Publicēšanas datums: 23.11.2018.


 

Jūs esat 04901830 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.07.17

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;