2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
28.03.2012.

 

Projekta "Sadarbības uzlabošana ar atgriešanas jomā iesaistīto trešo valstu struktūrām" īstenošana uz 28.03.2012.

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Arejo-robezu.gif

 

Ar Eiropas Atgriešanās fonda atbalstu Valsts robežsardze uzsākusi realizēt projektu, kura ietvaros Valsts robežsardze dalīsies pieredzē ar Armēnijas kolēģiem par labāko praksi nelegālo imigrantu atgriešanas jautājumos, aizturēto nelegālo imigrantu izmitināšanas jautājumos, kā arī izskatīs jautājumus par noslēgto readmisijas līgumu realizācijas praktiskajiem aspektiem.

2012. gada 5. janvārī starp Iekšlietu ministriju un Valsts robežsardzi tika noslēgta vienošanās Nr.IA/VRS/EAF/2010/7 par kārtību projekta Nr.IA/VRS/EAF/2010/7 „Sadarbības uzlabošana ar atgriešanas jomā iesaistīto trešo valstu struktūrām" īstenošanai. Šo projektu Valsts robežsardze realizēs laika posmā no 2012. gada 1. februāra līdz 2012. gada 31. maijam.

Projekta ietvaros no 2012. gada 19. marta līdz 22. martam tika organizēta pieredzes apmaiņas vizīte (seminārs) Latvijā Armēnijas iestāžu, kas atbild par nelegālās imigrācijas novēršanu, amatpersonām sadarbības veicināšanai ar Latvijas Valsts robežsardzi. Seminārā, neskaitot Projekta vadītāju un koordinatoru, piedalījās 3 Valsts robežsardzes amatpersonas - eksperti un 5 Armēnijas kompetento iestāžu eksperti. Valsts robežsardzes eksperti sniedza prezentācijas tēmām „Personu atgriešana readmisijas kārtībā", „Nelegālās imigrācijas apkarošanas organizēšana Latvijā" un „Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra "Daugavpils" dienesta organizācija". Semināra pirmā daļa šā gada 20. martā notika Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Lielupes II. kat. nodaļas izvietojumā, bet otrā daļa 21. martā notika Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes izvietojumā.

Notikušo semināru un pieredzes apmaiņas pasākumu Armēnijas un Latvijas kompetento iestāžu amatpersonas novērtēja kā būtisku sasniegumu abu pušu ciešākas sadarbības veicināšanai. Armēnijas kolēģi atzinīgi novērtēja Latvijas sasniegumus nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, readmisijas līgumu piemērošanā, kā arī augstu novērtēja tos sadzīves apstākļus, kurus Valsts robežsardze ir radījusi nelegālajiem imigrantiem, kuri ir aizturēti un gaida atgriešanu dzimtenē.

Nākošā aktivitāte projekta ietvaros plānota šā gada maijā, kad Valsts robežsardzes pārstāvji dosies uz Armēniju, kur plānots iepazīties ar Armēnijas praksi par nelegālo imigrantu piespiedu atgriešanu un readmisijas līgumu izpildi, labāko praksi nelegālo imigrantu identificēšanā, ceļošanas dokumentu iegūšanā, intervēšanā un izmitināšanā aizturēšanas laikā.

Pēc projekta ieviešanas beigām Valsts robežsardzei būs panākts ciešāks kontakts ar Armēnijas kompetento iestādi, kura ir atbildīga par noslēgtā readmisijas līguma starp Latviju un Armēniju realizāciju. Šie ciešākie kontakti veicinās ātrāku readmisijas pieprasījumu apriti starp Latviju un Armēniju. Valsts robežsardzei daloties pieredzē par labāko praksi šajā jomā, tiks stiprināta trešo valstu sadarbība ar Eiropas Savienības dalībvalstīm nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā. Pēc projekta ieviešanas beigām Valsts robežsardzei būs iegūts pilnīgāks priekšstats par funkciju sadalījumu atgriešanas jomā attiecīgajā trešajā valstī, kas sekmēs ātrāku nelegālo imigrantu atgriešanu.

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

 

Kontaktpersona: Ilze Staša
e-pasts:
tālr: 67075741
 
Publicēšanas datums: 28.03.2012.

 

Jūs esat 04670811 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;