2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
31.03.2011.

 

Projekta "Atgriešanās jomā iesaistīto valsts iestāžu darbinieku valodu apmācība" īstenošana uz 31.03.2011.


ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Arejo-robezu.gif

 

Intensīvs darbs un sasniedzamā mērķa tuvums ir novērojams Eiropas Atgriešanās fonda līdzfinansētā projekta „Atgriešanās jomā iesaistīto valsts iestāžu darbinieku valoda apmācība" (turpmāk - Projekts) pasākumu ieviešanas procesā.

Noslēgumam tuvojas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk - Pārvalde) un Valsts robežsardzes (turpmāk - Robežsardze) darbinieku un amatpersonu, kas strādā atgriešanas jomā, svešvalodu apmācība. Uz šo brīdi no 83 Projekta apmācību dalībniekiem svešvalodas apmācību Latvijā ir beiguši 52 Pārvaldes un Robežsardzes darbinieki, un līdz aprīļa beigām arī pārējie apmācību dalībnieki saņems apliecību/sertifikātu par apgūto lietišķās angļu valodas vai vispārējās spāņu, franču un arābu valodas kursu. Apmācību dalībnieku uzlabotās svešvalodas gramatikas zināšanas, paplašinātais vārdu krājums lieti noder kvalitatīvai ikdienas pienākumu izpildei.

Tā kā atgriešanās jomā iesaistīto Pārvaldes un Robežsardzes darbinieku un amatpersonu svešvalodu apmācību plānots turpināt arī nākamo Eiropas Atgriešanās fonda gada programmu projektos, šī Projekta ietvaros tiek domāts par efektīvāku turpmāko svešvalodu apmācību veidu un apmācību procesa koordinācijas uzlabošanu, tāpēc tiek izstrādātas Pārvaldes un Robežsardzes darbinieku/amatpersonu svešvalodu apmācības koncepcijas.

Atgriešanās jautājumu risināšanā ir iesaistītas vairākas Pārvaldes un Robežsardzes struktūrvienības gan no centrālajām, gan arī no teritoriālajām nodaļām visā Latvijā. Uz šo brīdi koncepcijas izstrādes eksperti, veicot darbinieku anketēšanu, ir apzinājuši atgriešanās jomā iesaistīto struktūrvienību darbinieku/amatpersonu viedokli par to pašreizējām svešvalodu prasmēm, svešvalodas nepieciešamību ikdienas darbā un apmācību vajadzības. Papildus tam, koncepcijas izstrādes eksperti ir veikuši arī attiecīgo struktūrvienību un darbinieku/amatpersonu amatu aprakstu izpēti, analizējuši atgriešanās jomā iesaistītā personāla mainību pēdējos gados, kā arī pēc Eiropas Padomes izstrādātas pašvērtējuma tabulas noteikuši to pašreizējo svešvalodu zināšanu līmeni. Apkopotā informācija palīdzēs noteikt optimālās svešvalodas zināšanas, kas nepieciešamas, lai darbinieki/amatpersonas spētu pilnvērtīgi pildīt amata aprakstā noteiktos darbus. Papildus tam, ievērojot abu iestāžu atšķirīgo darba organizatorisko specifiku un noslodzi nelegālās migrācijas novēršanā, Projekta eksperti izstrādā efektīvākās svešvalodas apmācības programmas, kas būtu pielāgotas tieši katras institūcijas vajadzībām , kā arī koncepcijās tiks sniegtas rekomendācijas apmācības kvalitātes paaugstināšanai. Apmācības plānā, ievērojot atgriešanās jomā iesaistīto darbinieku un amatpersonu kompetencei, tiks noteiktas piemērotākās metodes, kursu veids, ilgums, intensitāte. Izstrādājot apmācību plānu turpmākajiem periodiem, tiks ņemti vērā svešvalodu apmācībai pieejamie finanšu līdzekļi, tai skaitā, Eiropas Atgriešanas fonda ietvaros pieejamais finansējuma apjoms, kas lielā mērā arī noteiks turpmākās svešvalodu apmācības iespējas gan Pārvaldē, gan Robežsardzē.

Svesvalodu-apmacibas-VRS-un-PMLP_31.03.2011_1.gifSvesvalodu-apmacibas-VRS-un-PMLP_31.03.2011_2.gifSvesvalodu-apmacibas-VRS-un-PMLP_31.03.2011_3.gifSvesvalodu-apmacibas-VRS-un-PMLP_31.03.2011_4.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

 
Kontaktpersona: Daina Auziņa
E-pasts:
Tālr.: 67219154
Fakss: 67829825
 
Publicēšanas datums: 31.03.2011.

 

Jūs esat 04670915 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;