2019. gada 26. jūnijs
e-pakalpojumi
06.01.2014.

 

Projekta "Atgriešanas jomā iesaistīto Valsts robežsardzes darbinieku kapacitātes stiprināšana" īstenošana uz 06.01.2014.

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Arejo-robezu.gif

 

Valsts robežsardze Eiropas Atgriešanās fonda 2013.gada programmas projekta Nr.IA/VRS/EAF/2013/1 „Atgriešanās jomā iesaistīto Valsts robežsardzes darbinieku kapacitātes stiprināšana" (turpmāk - Projekts) ietvaros realizējot 7.pasākuma aktivitāti „Sanāksmju organizēšana" 2013. gada 18. decembrī Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē organizēja semināru „Savstarpējās sadarbības stiprināšana starp Latvijas Republikas kompetentajām iestādēm un ārvalstu vēstniecībām, kā arī Starptautisko Migrācijas organizāciju ārzemnieku atgriešanas jomā" (turpmāk - Sanāksme).

Semināra mērķis bija izveidot ciešāku sadarbību nelegālo imigrantu identificēšanā, ceļošanas dokumentu iegūšanā un atpakaļatgriešanas īstenošanā ar trešo valstu vēstniecībām, kas akreditētas Latvijā.

Seminārā piedalījās Ukrainas vēstniecības Konsuls Yurii Dovhulia, Gruzijas vēstniecības Pirmais Sekretārs un Konsula pienākumu izpildītājs Giorgi Goletiani, kā arī Moldovas Republikas vēstniecības Otrais sekretārs Andrei Sava.

Ņemot vērā to, ka migrācijas plūsmu pārvaldībā, kā arī humānas un pārskatāmas ārzemnieku atgriešanas procedūras nodrošināšanā ir iesaistītas dažādas valsts iestādes un starptautiskās institūcijas, dalībai Seminārā tika uzaicināti pārstāvji no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (2 cilv.), Tiesībsarga biroja (2 cilv.), Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja (1 cilv.), Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta (1 cilv.).

Seminārā piedalījās 17 Valsts robežsardzes amatpersonas (no Rīgas, Ludzas, Daugavpils, Viļakas un Ventspils pārvaldēm), kuras organizē ārzemnieku piespiedu izraidīšanu uz ārzemēm, kā arī sazinās ar ārvalstu vēstniecībām jautājumos, kas saistīti ar ārzemnieku identificēšanu, statusa noteikšanu, ceļošanas dokumentu noformēšanu un ārzemnieku intervēšanas organizēšanu

Semināra dalībniekiem tika sniegta informācija par šādām tēmām:

  • Ārzemnieku atgriešanas procedūra un savstarpējās sadarbības stiprināšana ar atgriešanā iesaistītajām valsts un ārvalstu institūcijām;

  • Ārzemnieku atgriešanas organizēšanas praktiskie aspekti;

  • Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra „Daugavpils" darbība;

  • Atbalstītas brīvprātīgās atgriešanās un reintegrācijas programmas īstenošana.

Valsts robežsardzes amatpersonas, kā arī Ukrainas, Gruzijas un Moldovas Republikas vēstniecību pārstāvji izteica savu gandarījumu par izveidoto sadarbību ārzemnieku atgriešanas jomā, kā arī izteica gatavību sekmēt tās tālāko attīstību un stiprināšanu.

Projekta realizācija

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Atgriešanās fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

Kontaktpersona: Ilze Staša
e-pasta adrese:
tel. 67075741
 
Publicēšanas datums:  06.01.2014.

 

Jūs esat 04693421 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;