2019. gada 17. jūnijs
e-pakalpojumi
14.04.2014.

 

Projekta "Atgriešanas jomā iesaistīto Valsts robežsardzes darbinieku kapacitātes stiprināšana" īstenošana uz 14.04.2014.

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Arejo-robezu.gif

 

Valsts robežsardze Eiropas Atgriešanās fonda projekta Nr.IA/VRS/EAF/2013/1 "Atgriešanās jomā iesaistīto Valsts robežsardzes darbinieku kapacitātes stiprināšana" (turpmāk - Projekts) ietvaros, realizējot 7. pasākuma „Sanāksmju organizēšana" aktivitāti, 2014. gada 25. martā Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldē organizēja semināru „Savstarpējās sadarbības stiprināšana starp Latvijas Republikas kompetentajām iestādēm un ārvalstu vēstniecībām, kā arī Starptautisko Migrācijas organizāciju ārzemnieku atgriešanas jomā" (turpmāk - Seminārs).

Rīkotā Semināra mērķis bija izveidot ciešāku sadarbību nelegālo imigrantu identificēšanā, ceļošanas dokumentu iegūšanā un atpakaļatgriešanas īstenošanā ar trešo valstu vēstniecībām, kas akreditētas Latvijā.

Seminārā piedalījās pārstāvji:

  • no Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī, kā arī Krievijas Federālā Migrācijas dienesta Latvijā;
  • Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī.

Tāpat dalībai Seminārā tika uzaicināti pārstāvji no:

  • Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes: Personu statusa kontroles nodaļas, Daugavpils nodaļas un Ludzas nodaļas;
  • Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes.

Seminārā piedalījās Latvijas Republikas Pilnvarotie robežas pārstāvji uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas un uz Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valsts robežas, kā arī Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes, Rīgas pārvaldes, Daugavpils pārvaldes, Ludzas pārvaldes un Viļakas pārvaldes amatpersonas, kuras organizē ārzemnieku piespiedu izraidīšanu uz ārzemēm, kā arī sazinās ar ārvalstu vēstniecībām jautājumos, kas saistīti ar ārzemnieku identificēšanu, statusa noteikšanu, ceļošanas dokumentu noformēšanu un ārzemnieku intervēšanas organizēšanu.

Semināra laikā tika sniegta informācija par šādām tēmām:

  • Ārzemnieku atgriešanas procedūra (piespiedu izraidīšanas, brīvprātīgās atgriešanas) readmisija, pilnvaroto nodošana;
  • VRS Daugavpils pārvaldes darbība nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā;
  • Latvijas Republikas Pilnvaroto robežas pārstāvju uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas un uz Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valsts robežas darbības specifika un rezultātiem.

Semināra dalībnieki apmeklēja VRS DAP Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru „Daugavpils" un tika iepazīstināti ar centra darbību un ārzemnieku izmitināšanas kārtību un apstākļiem.

Semināra laikā vēstniecību pārstāvji izrādīja lielu interesi par Semināra laikā sniegto informāciju un demonstrētajām prezentācijām, kā arī aktīvi uzdeva jautājumus par ārzemnieku atgriešanas praktiskiem aspektiem, jo īpaši par ārzemnieku atgriešanu, izmantojot pilnvaroto procedūru, un iesaistījās diskusijās par aktuāliem atgriešanas jautājumiem.


Projekta realizācija 14.04.2014.

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Atgriešanās fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

Kontaktpersona: Ilze Staša
e-pasta adrese:
tel. 67075741
 
Publicēšanas datums:  14.04.2014.

 

Jūs esat 04599177 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;