Notikumi uz valsts robežas un valsts iekšienē


 Atlasīts 2019. gada  jūlijs
Visi notikumi

2019. gada 11. februāris 
 

Pirmdien, 11.februārī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 46 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 33 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Ieceļošana Latvijā liegta 19 ārzemniekiem

Pāternieku un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 9 Ukrainas un 5 Gruzijas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus un ārzemniekiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam, 2 Ukrainas pilsonēm, jo ārzemnieces 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējušās Šengenas zonas dalībvalstu teritorijā, kā arī 3 Gruzijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 3 ārzemniekiem

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 Tadžikistānas un 2 Ukrainas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība 1 Ukrainas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Izceļošana no valsts liegta 1 Latvijas pilsonim

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts 1 nepilngadīgs Latvijas pilsonis, kuram nebija vismaz viena vecāka notariāli apliecinātas piekrišanas bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 4 personām - 3 Krievijas un 1 Lietuvas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 9 personas - 3 Lietuvas, 2 Krievijas, 2 Latvijas, 1 Baltkrievijas un 1 Igaunijas pilsoni.