2019. gada 26. jūnijs
e-pakalpojumi
15.01.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 15.01.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

Valsts robežsardze Eiropas Komisijas Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldības programmas (2007. g. - 2013. g.) Ārējo robežu fonda ietvaros uzsākta projekta Nr.HOME/2012/EBFX/CA/2013 „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" realizācija. Sakaru virsnieks pulkvedis Oļegs Voloncevičs pārstāv Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas intereses Baltkrievijā. Minētā projekta ietvaros sakaru virsnieka punkts Baltkrievijā darbosies no 2014.gada 2.janvāra līdz 2016.gada 2.janvārim.

Š.g. 13. janvārī projekta ietvaros Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā (Minskā) organizēja atskaites semināru/konferenci, kurā tika atspoguļoti 2014.gada gada sadarbības un darbības rezultāti.

Pasākumā, kas norisinājās Latvijas vēstniecības telpās, piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes amatpersonas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību Konsulāro nodaļu diplomāti, Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Baltkrievijā vadība, Baltkrievijas Republikas Valsts robežsardzes komitejas un Iekšlietu ministrijas pārstāvji, Somijas Republikas speciālais atašejs (sakaru virsnieks), Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Robežsardzes departamenta un Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta amatpersonas, kā arī kompāniju „AirBaltic", „Belavia", „Beloruskije Žeļeznije Dorogi", „Ecolines" un „MinskTrans" darbinieki.

Konferenci atklāja LR Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks M.Popkovs.

13. janvārī Minskā Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs ar uzrunu atklāja starptautisku konferenci robežsardzes un migrācijas dienestu speciālistiem. Konference ir veltīta 2014. gada laikā starp dienestiem notikušās sadarbības rezultātu analīzei un turpmāko mērķu iezīmēšanai. Uzrunā vēstnieks iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm un akcentēja uzmanību uz drošības apsvērumiem, kas saistīti ar nelegālās migrācijas apkarošanu.

Atskaites semināra-konferences norises laikā tika izskatīti un apspriesti dažādi jautājumi. Semināra sākumā IOM pārstāvniecības Baltkrievijas Republikā vadītājs Z.Gadžieva kungs informēja sanāksmes dalībniekus par IOM ietekmes sfērām (īpaši nelegālās migrācijas jomā). Informēja par tehnisko palīdzību gan valsts (Valsts robežsardzes komitejām, Pilsonības un Migrācijas departamentam), gan sabiedriskajām iestādēm nelegālās imigrācijas jomā - pastiprināt valsts robežu uzraudzību, apmācību, monitoringu, semināru organizēšana, pieredzes apmaiņa, jaunas uzskaites un filtrācijas sistēmas izveidošana (BLR muitai).

Latvijas Republikas Vēstniecības (Minskā) Konsulārā nodaļas vadītāja I.Serafinoviča informēja sanāksmes dalībniekus par darbības rezultātiem 2014. gadā.

Valsts robežsardzes Galvenas pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants R.Tiliks prezentēja Latvijas Republikas Valsts robežsardzi. Prezentācijas laikā informēja sanāksmes dalībniekus par Valsts robežsardzes vēsturi, uzdevumiem un darbības rezultātiem.

VRS GP AP SSPN sakaru virsnieks pulkvedis O.Voloncevičs prezentēja sakaru virsnieka darbības rezultātus Baltkrievijā.

VRS GP AP SSPN sakaru virsnieki pulkvežleitnants R.Deičmanis un pulkvedis E.Ļuļs prezentēja sakaru virsnieka darbības rezultātus Krievijā un Gruzijā.

Baltkrievijas Republikas Valsts robežsardzes komitejas Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks pulkvedis S.Ignatovičs prezentēja „Valsts robežsardzes komitejas darbības rezultāti 2014. gadā". Tika izskaidroti īpatnības, mērķi, uzdevumi, riski un draudi, ka arī normatīvie akti, kas reglamentē valsts robežas uzraudzību un pārbaudi.

Baltkrievijas Republikas IeM pārstāvis (Pilsonības un migrācijas lietu departamenta priekšnieka vietnieks) E.Balandina kungs savā prezentācijā sniedza Atskaites par rezultātiem 2014.gadā migrācijas jomā ar secinājumiem un prognozētajām tendencēm.

Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes pārvaldes Robežsardzes departamenta amatpersona T.Kuuse prezentēja darbības rezultāti Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes pārvaldes Robežsardzes departamenta nelegālos imigrācijas jomā 2014. gadā.
Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta amatpersona Sergejs Partnovs prezentēja Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta darbības rezultātus 2014.gadā.

 

Lasīt par notikumu LR Ārlietu ministrijas mājas lapā


Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese:
Tālr.:67075754
 
Publicēšanas datums: 15.01.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04693382 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;