2019. gada 26. jūnijs
e-pakalpojumi
15.12.2014.

 

Projekta "Latvijas un Baltkrievijas pārrobežu pieejamības uzlabošana caur robežšķērsošanas punktu „Kaplava - Plusi"" realizācija uz 15.12.2014.LR un MLR pārrobežu pieejamības uzlabošana caur robežšķērsošanas punktu "Kaplava-Plusi"

 

Atklāts pierobežas ceļš Vecborne - Matulišķi


Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Latvijas un Baltkrievijas pārrobežu pieejamības uzlabošana caur robežšķērsošanas punktu Kaplava - Pļusi" / „Kaimiņu ceļš" (LLB-2-254) projekta ietvaros 2014. gada 11. decembrī tika atklāts pierobežas rekonstruētā ceļa Vecborne - Matulišķi posms līdz vienkāršotam robežas šķērsošanas punktam Kaplava - Plusi.

Pirms ceļa atklāšanas Krāslavas pilsētas domē notika projekta Vadības komitejas sēde, kurā tika uzsvērts vairākkārtīgi, ka Latvijas un Baltkrievijas kopīgie projekti nevien uzlabo abu valstu infrastruktūru, bet arī veicina kaimiņattiecības un pozitīvi sekmē sadarbību.

Atklāšanas sarīkojumā piedalījās projekta realizētāji, Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Viktors Geisiks, Krāslavas novada domes un LR robežsardzes pārstāvji. Ikviens no klātesošajiem atzīmēja, ka jaunais ceļa posms ir stratēģiski svarīgs iedzīvotājiem, kuri dodas uz robežas šķērsošanas punktu.

Ceļš kalpos arī uzņēmējdarbības veicināšanai un attīstībai, uzsvēra Krāslavas novada un viena no lielākajiem kokapstrādes uzņēmuma Latgalē, SIA "Vārpa" uzņēmējs Edvards Baranovskis.

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Oļegs Jemašovs klātienē parādīja projekta ietvaros iegādāto aprīkojumu, kas uzlabos robežsargu ikdienas darbu veikšanu. Vienkāršotam robežas šķērsošanas punktam Kaplava - Plusi uzstādīta videonovērošana, datortehnika un pacelājs. O. Jemašovs atzīmēja, ka robežšķērsošanas plūsma pāri šim punktam jau ir palielinājusies aptuveni par 20 procentiem.

Arī Baltkrievijas pusē projekta "Kaimiņu ceļš" ietvaros tiek veikta ceļa rekonstrukcija posmā no Pļusu ciema Braslavas rajonā līdz Latvijas robežai. Pie robežas Baltkrievijas pusē ierīkota auto stāvvieta. Baltkrievijas pusē rekonstruētais ceļš tiks atklāts 23. decembrī.

Uz robežas tika veikta arī Latvijas un Baltkrievijas iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par Kaplava - Pļusi robežšķērsošanas punkta ceļu infrastruktūru virzienā uz Latvijas - Baltkrievijas robežu, kā arī par informācijas sniegšanas uzlabošanu. Aptaujā noskaidrojās, ka iedzīvotāji uztver pozitīvi ceļa un robežšķērsošanas izmaiņas, kā arī vēlas, lai infrastruktūras uzlabošana turpinātos.

Projekts „Kaimiņu ceļš" tuvojas noslēgumam. To realizēja Krāslavas novada dome sadarbībā ar Valsts robežsardzes Daugavpils administrāciju, Braslavas rajona izpildkomiteju, Baltkrievijas Republikas valsts robežsardzes komiteju un Vitebskas apgabala izpildkomitejas Ekonomikas komiteju.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 511 755, 34 EUR. ES finansējums (90%) 460 579,80 EUR, nacionālais līdzfinansējums (10%). Īstenošanas periods 08.2013. - 12.2014.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Zane Ločmele
publicitātes speciāliste
 
Papildus informācija: Ilze Stabulniece
projektu vadītāja
+371 2947 2638,
e-pasts:


 
Publicēšanas datums: 15.12.2014.
Jūs esat 04693393 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;