2019. gada 20. jūnijs
e-pakalpojumi
06.05.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 06.05.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

Š.g. 29.aprīlī tika organizēta sanāksme - seminārs Minskā par robežšķērsošanas jautājumiem, nelegālās imigrācijas tendencēm un primāriem svešo dokumentu atklāšanas paņēmieniem - "Sejas atpazīšanas tehnikas" ar pārvadātāju pārstāvjiem - MinskTrans un Autobusu Parka Nr.2 pārstāvjiem (reisi uz Rīgu, Varšavu, Kijevu, Maskavu, Sankt-Pēterburgu, Viļņu, Tallinu).

Pasākumā kā eksperti piedalījās Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvedis O.Voloncevičs un Latvijas Republikas Konsulāras nodaļas (Minskā) vecāka referente A.Kiškurno, kuri iepazīstināja ar viltotu un svešu ceļošanas dokumentu atpazīšanas pazīmēm un metodēm, kā arī informēja par izmaiņām un tendencēm robežšķērsošanas jomā. Semināra dalībnieki saņēma atbildes uz jautājumu - kāpēc sejas atpazīšana ir svarīga daļa no robežpārbaudes procedūras. Seminārā tika izskatīti galvenie nosacījumi sejas atpazīšanai, dažādu sejas segmentu atpazīšanas un novērtēšanas metodes, kā arī melīgu darbību atklāšanas paņēmieni - praktiskie vingrinājumi.

Tika apspriesti jautājumi par jaunākajām tendencēm nelegālās imigrācijas jomā. Klātesošie tika informēti par nelegālās migrācijas tendencēm un riskiem, tika minēti arī citi novērojumi par migrantu modus operandi, kā arī par ceļošanas dokumentiem. Sanāksmē apspriesti galvenie nelegālās imigrācijas maršruti, izmantojot autobusus. Populārākie joprojām ir no Maskavas un Kijevas tranzītā caur Minsku ar mērķi palikt ES/Šengenas valstīs. Kā tendenci var izcelt gadījumus, kad Sīrijas, Irākas un Armēnijas pilsoņi izmanto zagtas Grieķijas un Vācijas uzturēšanas atļaujas veidlapas, lai ieceļotu Latvijas (ES) teritorijā.

Semināra darbiniekiem tika veiktas konsultācijas un skaidrojumi jauno Šengenas vīzas noteikumu ievērošanas jomā (lai ievērotu personu uzturēšanas nosacījumu kontroli, kā arī Šengenas vīzas uzskaites kalkulatora izmantošanas īpatnības vīzas izsniegšanas gadījumā), veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi vīzas pieteikuma pieņemšanas gadījumos, ja vīzu vēlas saņemt personas no valstīm, kurās pastāv nelegālās imigrācijas risks, veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi par Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas šķērsošanas īpatnībām un sagatavotas dienesta mapes ar Latvijas normatīvajiem aktiem ceļotājiem, kuri nosaka robežšķērsošanas nosacījumus (t.sk. ieceļošanas, uzturēšanās un tranzīta nosacījumi, muitas kontroles īpatnības uz ārējās robežas, personu tiesības un pienākumi, ieceļojot robežkontroles punktā u.c.). Semināra laikā klātesošie tika informēti par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām un atbildību nelegālā imigranta ievešanas gadījumā.

Semināra noslēgumā izvērsās diskusija starp semināra dalībniekiem un ekspertiem, kuri dalījās ar pieredzi dokumentu pārbaudē. Kā pozitīvs aspekts cīņā ar nelegālo migrāciju tika minēta Latvijas vēstniecības pārstāvju izveidotā konstruktīvā sadarbība ar Baltkrievijas autopārvadātāju kompānijām, kā arī veiksmīgā informācijas apmaiņa starp ES sakaru virsniekiem un vēstniecību Konsulāro nodaļu darbiniekiem Minskā, kas sekmē iespējas savlaicīgi novērst potenciālos nelegālās migrācijas riskus uz ES valstīm.

Atskaites sanāksme Gruzijā 21.01.2015.

Atskaites sanāksme Gruzijā 21.01.2015.


Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Anna Davidoviča
e-pasta adrese:
Tālr.:67075792
 
Publicēšanas datums: 06.05.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04629793 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;