2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
16.11.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 16.11.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

2015.gada 13.novembrī Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā (Minskā) Oļegs Voloncevičs kopā ar Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Ekspertīžu dienesta priekšnieci Guntu Laganosku organizēja sanāksmi - semināru par robežšķērsošanas jautājumiem, nelegālās migrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus un primāriem viltoto dokumentu atklāšanas paņēmieniem ar pārvadātāju pārstāvjiem - Baltkrievijas kompānijas „БЧ - Белорусская железная дорога", kompānijas „ECOLINES" un "MinskTrans" darbiniekiem, airBaltic un Belavia aviokompāniju pārstāvjiem (kas nodarbojas ar dokumentu pārbaudēm lidostā „Minska") - kopā 40 dalībnieki. Sakaru virsnieks informēja sanāksmes dalībniekus par situāciju nelegālās migrācijas jomā, vadoties pēc šādiem mērķiem: palīdzēt atrisināt aktuālo problēmu migrācijas sfērās; uzlabot izpratni par problēmām migrācijas jomā; īstenot pasākumus, lai cīnītos pret nelegālo migrāciju, un arī pastāvošās situācijas analīzi un ieteikumus, lai risinātu nelikumīgas imigrācijas problēmu.

Seminārā norises laikā tika izskatīti un apspriesti šādi jautājumi:

- par pasu derīguma termiņiem, derīgām vīzām nederīgās pasēs, ID kartēm, atgriešanās apliecībām, lidostu tranzītu, ieceļošanu Latvijā ar Travel ceļošanas dokumentiem, ES uzturēšanās atļaujām u. tml.;

- tika izskatīti jaunākās tendences un paņēmieni ceļojuma dokumentu viltošanā un svešu/citu personu dokumentu izmantošanā;

- nodemonstrētas Valsts robežsardzes Galvenās Pārvaldes Ekspertīžu dienesta sagatavotas prezentācijas un viltoto dokumentu aprakstus, kā arī organizētas praktiskās nodarbības, izmantojot viltotus dokumentus.

Seminārā tika apspriesti galvenie nelegālās imigrācijas maršruti, izmantojot autobusus. Populārākie joprojām ir no Maskavas un Kijevas tranzītā caur Minsku ar mērķi palikt ES/Šengenas valstīs. Kā tendenci var izcelt gadījumus, kad Sīrijas, Irākas, Gruzijas un Armēnijas pilsoņi izmanto zagtas Grieķijas un Vācijas uzturēšanās atļauju veidlapas, lai ieceļotu Latvijas (ES) teritorijā. Semināra darbiniekiem tika veiktas konsultācijas un skaidrojumi jauno Šengenas vīzas noteikumu ievērošanas jomā, veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi par LVA-BLR valsts robežas šķērsošanas īpatnībām Semināra laikā klātesošie tika informēti par LVA Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām un atbildību nelegālo imigranta ievešanas gadījumā. Semināra noslēgumā izvērsās diskusija starp semināra dalībniekiem un eksperti, kura dalījās pieredzē dokumentu pārbaudē. Kā pozitīvs aspekts cīņā ar nelegālo migrāciju tika minēta Latvijas vēstniecības pārstāvju izveidotā konstruktīvā sadarbība ar Baltkrievijas pārvadātāju kompānijām, kā arī veiksmīgā informācijas apmaiņa starp ES sakaru virsniekiem un vēstniecību Konsulāro nodaļu darbiniekiem Minskā, kas sekmē iespējas savlaicīgi novērst potenciālos nelegālās migrācijas riskus uz ES valstīm.

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.

Projekta realizācija uz 16.11.2015.

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Anna Davidoviča
e-pasta adrese:
Tālr.:67075792
 
Publicēšanas datums: 16.11.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04670823 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;