2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
30.01.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 30.01.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

Šī gada 29.janvārī sadarbojoties ar Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas kontaktpersonu Vahtang Bidzišvili tika organizēta tikšanās ar Gruzijas Banku Asociācijas dalībniekiem. Tikšanās piedalījās: Latvijas robežsardzes Sakaru virsnieki Gruzijā, Gruzijas Robežpolicijas kontaktpersona, Latvijas, Lietuvas konsuli Gruzijā, Gruzijas Banku Asociācijas prezidents Zurab Gvasalia un Gruzijā darbojošos divdesmit divu banku pārstāvji.

Sakarā ar to, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas konsulārajās iestādēs Gruzijā vīzas saņemšanai tiek iesniegtas falsificētas izziņas no bankām, finansiālā stāvokļa pierādīšanai, tikšanās tika organizēta ar mērķi panākt vienošanos ar banku pārstavjiem par informācijas (izziņas par tekošo finansiālo stāvokli) autentiskuma pārbaudi.

Tikšanās laikā Latvijas sakaru virsnieks Gruzijā imigrācijas jautājumos uzrādīja Gruzijas banku Asociācijas pārstāvjiem iepriekš konstatēto falsificēto dokumentu kopijas, savukārt Gruzijas Robežpolicijas pārstāvis informēja, ka balstoties uz šādām izziņām, ir uzssākti vairāki kriminālprocesi.

Noslēdzot tikšanos tika panākta vienošanās, ka Gruzijā darbojošos banku pārstāvji desmit dienu laikā iesniegs Latvijas sakaru virsniekam Imigrācijas jautājumos sarakstu ar banku kontaktperonām kuras būs atbildīgas par sadarbību un informācijas apmaiņu, pārbaudot konsulārajās iestādēs iesniegto dokumentu (bankas izziņu) autentiskumu.

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks un sakaru virsnieks (dokumentu konsultants) (Gruzijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.


 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
Tālr.:67075754
 
Publicēšanas datums: 30.01.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04670818 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;