2019. gada 26. jūnijs
e-pakalpojumi
08.10.2014.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 08.10.2014.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 


2014.gada 7.oktobrī Latvijas vēstniecībā Minskā notika apmācību seminārs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību konsulārajām amatpersonām, kā arī aviokompāniju AirBaltic un Belavia pārstāvjiem par nelegālās migrācijas apkarošanas jautājumiem. Seminārā kā eksperti piedalījās Gruzijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis un Polijas Iekšlietu ministrijas sakaru virsnieks Baltkrievijā. Semināra dalībnieki tika informēti par aktuālajiem nelegālās migrācijas apkarošanas jautājumiem un tendencēm. Apmācību laikā īpaša uzmanība tika veltīta metodēm, kā ceļošanas dokumentā minēto personu identificēt ar dokumentu uzrādošo personu, kā arī ar viltotu ceļošanas dokumentu atpazīšanas veidiem. Kā pozitīvs aspekts tika pieminēts izveidotā konstruktīvā sadarbība ar Baltkrievijas Republikas (turpmāk - BR) sadarbības partneriem, kā arī veiksmīga sadarbība starp Eiropas Savienības vēstniecības konsulārās nodaļas darbiniekiem Minskā, kas dod iespēju novērst potenciālās nelegālās migrācijas riskus uz Eiropas Savienības (turpmāk-ES) valstīm. Kā pēdējie būtiskākie novērojumi un potenciālo nelegālo migrantu modus operandi tika minēti Sīrijas, Kubas, Irākas pilsoņu, gruzīnu, u.c. Ziemeļkaukāza valstu pārstāvju rīcība, kuri, izmantojot jebkādus līdzekļus, centās iegūt vīzas nokļūšanai ES. Tika minēti arī citi novērojumi par migrantu modus operandi, kā arī to ceļošanas dokumentiem (īpaši NVS valstu). Sanāksmē apspriesti galvenie nelegālās imigrācijas maršruti, izmantojot aviolīnijas. Populārākie joprojām ir no Maskavas, Kijevas un Stambulas tranzītā caur Minsku uz ES valstu/Šengenas valstu lidostām ar mērķi palikt ES/Šengenas valstīs. Kā tendenci var izcelt gadījumus, kad Sīrijas un Irākas pilsoņi izmanto zagtas Grieķijas un Vācijas uzturēšanās atļaujas veidlapas, lai ieceļotu ES teritorijā. Imigrācijas riska valstu izcelsmes personas (īpaši Kubas) mēģināja izceļot pa maršrutu: Maskava - Minska - Budapešta - Belgrada.

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.


 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Ilze Staša
Tālr.:67075741
 
Publicēšanas datums: 08.10.2014.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04693482 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;