2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
13.02.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 13.02.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 


2015.gada 12.februārī tika organizēta sanāksme - seminārs par robežšķērsošanas jautājumiem, nelegālās imigrācijas tendencēm un primāriem svešo dokumentu atklāšanas paņēmieniem - "Sejas atpazīšanas tehnikas" ar pārvadātāju pārstāvjiem - Ecolines pārstāvjiem (no Kijevas, Maskavas, Sankt-Pēterburgas, Viļņas, Tallinas, Rīgas, Minskas) un, pasākumā kā eksperti piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā un Baltkrievijas Republikas Valsts robežsardzes Komitejas pārstāvji, kuri iepazīstināja ar viltotu un svešu ceļošanas dokumentu atpazīšanas pazīmēm un metodēm, kā arī informēja par izmaiņām un tendencēm robežšķērsošanas jomā. Semināra dalībnieki saņēma atbildes uz jautājumu - kāpēc sejas atpazīšanai jābūt svarīgai daļai no robežpārbaudes procedūras. Seminārā tika izskatīti galvenie nosacījumi sejas atpazīšanai, dažādu sejas segmentu atpazīšanas un novērtēšanas metodes, kā arī melīgu darbību atklāšanas paņēmieni - praktiskie vingrinājumi. Tika apspriesti jautājumi par jaunākajām tendencēm nelegālās imigrācijas jomā. Klātesošie tika informēti par nelegālās migrācijas tendencēm un riskiem, tika minēti arī citi novērojumi par migrantu modus operandi, kā arī par ceļošanas dokumentiem (īpaši NVS valstu). Sanāksmē apspriesti galvenie nelegālās imigrācijas maršruti, izmantojot autobusus. Populārākie joprojām ir no Maskavas un Kijevas tranzītā caur Minsku ar mērķi palikt ES/Šengenas valstīs. Kā tendenci var izcelt gadījumus, kad Sīrijas, Irākas un Armēnijas pilsoņi izmanto zagtas Grieķijas un Vācijas uzturēšanas atļaujas veidlapas, lai ieceļotu ES teritorijā. Semināra noslēgumā izvērsās diskusija starp semināra dalībniekiem un ekspertiem, kuri dalījās ar pieredzi dokumentu pārbaudē. Kā pozitīvs aspekts cīņā ar nelegālo migrāciju tika minēta Latvijas vēstniecības pārstāvju izveidotā konstruktīvā sadarbība ar Baltkrievijas atbildīgajām iestādēm, kā arī veiksmīgā informācijas apmaiņa starp Eiropas Savienības sakaru virsniekiem un ES vēstniecību Konsulāro nodaļu darbiniekiem Minskā, kas sekmē iespējas savlaicīgi novērst potenciālos nelegālās migrācijas riskus uz ES valstīm.

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
Tālr.:67075754
 
Publicēšanas datums: 13.02.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04670911 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;