2019. gada 26. jūnijs
e-pakalpojumi
13.04.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 13.04.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

2015.gada 9.-10.aprīlī tika organizēta sanāksme par robežšķērsošanas jautājumiem, nelegālās imigrācijas tendencēm un primāriem ceļošanas dokumentu pārbaudes paņēmieniem Latvijas "Pony Ekspess" vīzu centra darbiniekiem Vitebskā, jo sākot ar 02.02.2015. pieteikumus "C" kategorijas īstermiņa Šengenas vīzai ieceļošanai Latvijā, kā arī pārstāvības ietvaros - Polijā, Spānijā, Igaunijā, Francijā, Nīderlandē un Slovēnijā ir iespējams iesniegt Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā sadarbības partnera „Pony Express" vīzu centrā. Vīzu pieteikumu iesniegšanai Vīzu centrā nav nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās. Par Vīzu centra pakalpojumiem no pieteikuma iesniedzēja tiek pieprasīta papildus samaksa. Vitebskas apgabala iedzīvotāji, kuri vēlas noformēt vīzu, ir tiesīgi iesniegt dokumentus Latvijas konsulātā Vitebskā iepriekšēja pieraksta kārtībā, zvanot uz Vīzu centra informatīvo tālruni. Plānots, ka Vīzu centru atvēršana būtiski uzlabos apmeklētāju apkalpošanas kvalitāti, ietaupot vīzu pieprasītāju laiku pieteikumu iesniegšanai konsulātā. Vīzu centra darbiniekiem tika veiktas konsultācijas un skaidrojumi jauno Šengenas vīzas noteikumu ievērošanas jomā (lai ievērotu personu uzturēšanās nosacījumu kontroli, kā arī Šengenas vīzas uzskaites kalkulatora izmantošanas īpatnības vīzas izsniegšanas gadījumā), veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi vīzas pieteikuma pieņemšanas gadījumos, ja vīzu vēlas saņemt personas no valstīm, kurās pastāv nelegālās imigrācijas risks, veiktas konsultācijas un sniegti skaidrojumi par Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas šķērsošanas īpatnībām un sagatavotas dienesta mapes ar LVA normatīvajiem aktiem ceļotājiem, kuri nosaka robežšķērsošanas nosacījumus (t.sk. ieceļošanas, uzturēšanās un tranzīta nosacījumi, muitas kontroles īpatnības uz ārējās robežas, personu tiesības un pienākumi, ieceļojot RKP utt.).

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.


 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
Tālr.:67075754
 
Publicēšanas datums: 13.04.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04693526 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;