2019. gada 26. jūnijs
e-pakalpojumi
18.09.2015.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 18.09.2015.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

2015.gada 17. septembrī notika tikšanas ar Lietuvas Republikas un 29.septembrī ar Igaunijas Republikas Konsulārajām amatpersonām. Tikšanās laikā izskatīti sekojoši jautājumi:

1. Riska profili un indikatori.

2. Nelegālo migrantu un aizdomīgo dokumentu profilu izklāsts.

3. Sadarbība.

Tika izmantota informācija par galvenajiem riska indikatoriem un profiliem augustā un septembrī. Klātesošie tika informēti par nelegālās migrācijas tendencēm un riskiem virzienā no Krievijas Federācijas. Kā pozitīvs aspekts tika pieminēts izveidotā konstruktīvā sadarbība ar Baltkrievijas Republikas sadarbības partneriem, kā arī veiksmīgā sadarbība starp Eiropas Savienības vēstniecības konsulārās nodaļas darbiniekiem Minskā, kas dod iespēju novērst potenciālās nelegālās migrācijas riskus uz Eiropas Savienības valstīm. Sanāksmē tika apspriesti galvenie nelegālās imigrācijas maršruti, izmantojot aviolīnijas. Populārākie joprojām ir no Maskavas, Kijevas un Stambulas tranzītā caur Minsku uz ES valstu/Šengenas valstu lidostām ar mērķi palikt ES/Šengenas valstīs. Kā tendenci var pieminēt gadījumus, kad Sīrijas un Irākas pilsoņi izmanto zagtas Zviedrijas, Grieķijas un Itālijas uzturēšanās atļauju veidlapas, lai ieceļotu ES teritorijā. Sadarbības ietvaros tika veikta informācijas apmaiņa par robežpārkāpēju darbības taktiku un paņēmieniem. Robežpārkāpēju darbības taktikai raksturīgi SYR, IRQ un AFG pasu turētāji ar viltotām Beļģijas, Francijas, Nīderlandes, Itālijas vīzām. Kā pēdējie būtiskākie novērojumi un potenciālo nelegālo migrantu Modus operandi tika minētas Vjetnamas pilsoņu grupas, kas jebkuriem līdzekļiem centās atrast iespēju nokļūšanai ES. Tika minēti arī citi novērojumi par migrantu modus operandi, kā arī viņu izmantotie ceļošanas dokumenti.

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.


 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Anna Davidoviča
e-pasts: anna.davidovica@rs.gov.lv
Tālr.:67075792
 
Publicēšanas datums: 18.09.2015.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04693424 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.26

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;