2019. gada 17. jūnijs
e-pakalpojumi
09.12.2014.

 

Projekta "Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā" īstenošanas gaita uz 09.12.2014.


 

ESavieniba.gif   Solidaritates-fonds.gif   Atgriesanas-fonds.gif 

2014.gada 8.decembrī Valsts robežsardzes amatpersonas (Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks un Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes sakaru virsnieks Baltkrievijā) tikās ar Baltkrievijas Republikas nacionālā aviopārvadātāja Belavia vadības amatpersonām (izpilddirektoru, viņa vietnieku). Tika pārrunāti Belavia centieni nepieļaut nelegālo imigrantu un pasažieru bez derīgiem dokumentiem pārvadāšanu uz ES valstīm. Belavia pārstāvji informēja, ka šī gada laikā noņēma no saviem reisiem uz ES dalībvalstīm vairāk kā 312 pasažieru, kuriem nebija kārtībā dokumenti vai, kuri potenciāli radīja nelegālās imigrācijas risku. Sevišķi aktīva pasažieru profilēšana notika pasaules čempionāta hokejā laikā Minskā š.g. pavasarī, t.sk., aktīvi sadarbojoties ar Latvijas Sakaru virsnieku (kurš patreiz faktiski palicis vienīgais ārzemju imigrācijas sakaru virsnieks Baltkrievijā). Iespēju robežās notiek konsultēšanās arī ar VRS lidostas „Rīga" RKP norīkojuma vecāko, situācijās, kad pastāv aizdomas par pasažieru dokumentiem vai ceļošanas maršrutiem. Belavia pārstāvji informēja, ka plāno attīstīt biznesu un palielināt lidojumu skaitu, iespējams, arī uz Latviju un citām ES valstīm. No sakaru virsnieka puses tika veiktas apmācības, konsultācijas un skaidrojumi Šengenas vīzas noteikumu ievērošanas jomā. Lai ievērotu personu ieceļošanas nosacījumu kontroli, kā arī Eiropas Savienības un Šengenas dalībvalstu atzītu dokumentu kontroli tika uzstādīta PRADO dokumentu bāze. Notika informācijas apmaiņa par nelegālajiem imigrantiem, dokumentu viltotājiem, viltotu dokumentu izplatīšanu utt. Šajā sakarā Belavia ir ieinteresēta arī turpmāk aktīvi sadarboties ar sakaru virsniekiem, saņemt jaunāko informāciju par ārzemnieku ieceļošanas nosacījumiem ES valstīs, kā arī ir gatava organizēt sava personāla apmācību, pieaicinot Latvijas Valsts robežsardzes speciālistus.

Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks (Baltkrievijā) darbojas ES līdzfinansētā projekta HOME/2012/EBFX/CA/2013: „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieku punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā", Eiropas Komisijas Ārējo Robežu Fonda Solidaritātes un Migrācijas plūsmu pārvaldības Programmas (2007-2013) ietvaros.


 Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ārējo robežu fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 

 

 
Kontaktpersona: Ilze Staša
Tālr.:67075741
 
Publicēšanas datums: 09.12.2014.
 
 
 
 
 
Jūs esat 04599253 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;