2019. gada 17. jūnijs
e-pakalpojumi
30.07.2016.

 

Projekta "Atbalsts ārzemnieku atgriešanas pasākumu organizēšanā un pilnveidošanā (1.posms)" realizēšanas gaita uz 30.07.2016.


ESavieniba.gif      

 

ES projekta ietvaros robežsargi izraidījuši 351 ārzemnieku

Valsts robežsardze, realizējot Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projektu Nr.VRS/PMIF/2015/2 „Atbalsts ārzemnieku atgriešanas pasākumu organizēšanā un pilnveidošanā (1.posms)", laika posmā no 2015.gada 1.oktobra līdz 2016.gada 30.jūnijam ar Eiropas Savienības līdzfinansējuma atbalstu, veica 351 ārzemnieku izraidīšanu (starp kuriem 307 bija Vjetnamas pilsoņi), tai skaitā konvoja pavadībā uz to izcelsmes valstīm: Gruziju, Kamerūnu, Krieviju, Baltkrieviju, Izraēlu, Uzbekistānu, Maroku, Poliju, Irāku, Irānu, Azerbaidžānu, Pakistānu, Tadžikistānu, Ukrainu, u.c.

Projekta īstenošanas rezultātā izdevās pilnveidot aizturēšanas un piespiedu izraidīšanas procedūras kārtību, nodrošināt tās atbilstību cilvēktiesību aizsardzības principiem, uzlabot aizturēto ārzemnieku uzturēšanās apstākļus. Projekts deva iespēju Valsts robežsardzes amatpersonām iegūt pieredzi, veicot piespiedu izraidīšanu uz jaunajām trešajām valstīm un piedalīties dalībvalstu organizētajā čartera lidojumā uz Nigēriju. Tāpat projekta ietvaros bija iespējams veicināt un stiprināt jau izveidotu sadarbību ar ārvalstu kompetentajām iestādēm, ārvalstu konsulārajām iestādēm un diplomātiskajām pārstāvniecībām. Valsts robežsardzes amatpersonas apmeklēja ārzemnieku pilsonības valstu vēstniecības ārvalstīs ar mērķi noformēt izraidāmajiem ārzemniekiem ceļošanas dokumentus, kā arī izveidot veiksmīgu sadarbību.
Pamatojoties uz Imigrācijas likuma nosacījumiem un ņemot vērā citu Eiropas Savienības dalībvalstu labāko praksi, lai nodrošinātu izraidāmo ārzemnieku iepazīstināšanu ar attiecībā uz viņu pieņemtajiem lēmumiem, tika veikta piespiedu izraidīšanas procesā izdodamo lēmumu veidlapu tulkošana angļu, franču, spāņu, krievu, arābu valodās.

Tāpat, lai nodrošinātu Eiropas Savienības standartiem un prasībām atbilstošu nelegālo imigrantu izraidīšanu, kā arī veicinātu atgriešanas kopējo standartu efektīvu un vienveidīgu piemērošanu atbilstīgi ES atgriešanas politikas attīstībai, tika iztulkots FRONTEX aģentūras apstiprinātais Rīcības kodekss, kas ietver normas par fundamentālajām cilvēktiesībām, kā arī kopējos izraidīšanas principus un procedūras. Minētais kodekss tiks izmantots Valsts robežsardzes amatpersonu konvoja apmācībās.

Patvērumu, migrācijas un integrācijas fonda projekta finansējums palīdz Valsts robežsardzei nodrošināt ātru un efektīvu ārzemnieku piespiedu izraidīšanu. Šī projekta ietvaros Eiropas Savienība līdzfinansē Valsts robežsardzes īstenojamos izraidīšanas pasākumus.


Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 
Kontaktpersona: Sandis Panga
E-pasts:
Tālr.: 67075754
Fakss: 67075756

 
Publicēšanas datums: 30.07.2016.

 

Jūs esat 04599235 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;