2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
18.08.2016

 

Projekta "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā (1. posms)" realizācija uz 18.08.2016.


ESavieniba.gif     

 

Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā organizē apmācību semināru

2016.gada 18.augustā lidostā "Minska" Valsts robežsardzes Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvežleitnants Aleksandrs Petrovskis sadarbībā ar Nīderlandes sakaru virsnieku (dokumentu ekspertu) Maskavā Rutgeru Schaafu un Vācijas sakaru virsnieku (dokumentu ekspertu) Maskavā Andreasu Baksu organizēja apmācības semināru.

Apmācības notika par robežšķērsošanas jautājumiem, Šengenas vīzām un to veidiem, pārvadātāju atbildību par pasažieru pārvadāšanu bez attiecīgiem ceļošanas dokumentiem, nelegālās imigrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus un primāriem viltoto dokumentu atklāšanas paņēmieniem.

Apmācību seminārā piedalījās aviokompānijas Belavia pārstāvji, lidostas "Minska" apkalpojoša servisa darbinieki, kas veic dokumentu pārbaudes lidostā pirms pasažieru reģistrācijas uz avioreisiem, Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas amatpersonas, kā arī Ungārijas vēstniecības sakaru virsnieks (dokumentu eksperts Baltkrievijā) Barna Fulop.

Apmācību semināra gaitā tās dalībnieki tika informēti par pasažieru profilēšanas pamatprincipiem, Šengenas vīzām un to veidiem, pārvadātāju atbildību par pasažieru pārvadāšanu bez attiecīgiem ceļošanas dokumentiem, ceļošanas dokumentu ekspertīzes pamatprincipiem, aizsardzības elementiem, viltojumiem. Apmācību semināra dalībnieki izpildīja dažus praktiskus vingrinājumus, veicot derīgu un viltotu dokumentu salīdzināšanu, kā arī personu profilēšanu dažādos ceļošanas dokumentos.

Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek finansēta no Iekšējas drošības fonda projekta Nr.VRS/IDF/2015/1 "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku darbības punktu darbības turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā) līdzekļiem.

 

1_vrs_sakaru_virsnieka_atskaite.gif

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Iekšējās drošības fonda 2014. - 2020. gadam atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze 
 
Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese:
Tālr.:67075754
Fakss: 67075756
 
Publicēšanas datums: 18.08.2016.

 

Jūs esat 04670841 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;