2019. gada 24. jūnijs
e-pakalpojumi
28.09.2017.

 

Projekta "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā (1. posms)" realizācija uz 28.09.2017.


ESavieniba.gif     

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka aktivitātes Baltkrievijas Republikā, Minskā 

2017.gada 26.septembrī Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvedis A.Petrovskis piedalījās sanāksmē, kuru organizēja Vācijas sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Minskā. Sanāksmē piedalījās Nīderlandes sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Maskavā, Somijas sakaru virsnieks Igaunijā, Vācijas sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Minskā, kā arī Vācijas un Latvijas vēstniecību Baltkrievijas Republikā Konsulāro nodaļu vadītājas.

Sanāksmes gaitā tās dalībnieki tika informēti par Vācijas vēstniecības Baltkrievijas Republikā Konsulāras nodaļas un Vācijas sakaru virsnieka (dokumentu eksperta) darbu, savukārt Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā informēja par sadarbības jautājumiem ar Baltkrievijas iestādēm, kuras iesaistītas robežu drošības un imigrācijas kontroles pasākumu īstenošanā. Tikšanās laikā tās dalībnieki apmainījās ar informāciju par robežas drošības un nelegālas imigrācijas jautājumiem, nelegālās imigrācijas apdraudējumiem un galvenajiem virzieniem, kā arī turpmākas sadarbības uzlabošanas iespējām.

2017.gada 27.septembrī lidostā "Minska" ar Valsts robežsardzes sakaru virsnieka Baltkrievijā pulkveža Aleksandra Petrovska atbalstu tika organizēts apmācības seminārs par robežšķērsošanas jautājumiem, Šengenas vīzām un to veidiem, nelegālās imigrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus un primāriem viltoto dokumentu atklāšanas paņēmieniem. Semināru vadīja Nīderlandes sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Maskavā Rutger Schaaf, Vācijas sakaru virsnieks (dokumentu eksperts) Minskā Dirk Luther un Somijas sakaru virsnieks Igaunijā Jane Tiihonen. Apmācību seminārā piedalījās aviokompāniju AirBaltic un Belavia pārstāvji, lidostas "Minska" apkalpojoša servisa darbinieki, kas veic dokumentu pārbaudes lidostā pirms pasažieru reģistrācijas uz avioreisiem, autobusu kompānijas Ecolines un vīzu centra PONY EXPRESS pārstāvji, kā arī Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas amatpersonas.

Apmācību semināra gaitā tā dalībnieki tika informēti par pasažieru profilēšanas pamatprincipiem, Šengenas vīzām un to veidiem, ceļošanas dokumentu ekspertīzes pamatprincipiem, aizsardzības elementiem, viltojumiem. Apmācību semināra dalībnieki izpildīja dažus praktiskus vingrinājumus, veicot derīgu un viltotu dokumentu salīdzināšanu, kā arī personu profilēšanu dažādos ceļošanas dokumentos.

Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek finansēta no Iekšējas drošības fonda projekta Nr.VRS/IDF/2015/1 "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku darbības punktu turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā) līdzekļiem.

Projekta realizācija 28.09.2017.Projekta realizācija 28.09.2017.Projekta realizācija 28.09.2017.

 

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Iekšējās drošības fonda 2014. - 2020. gadam atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 


 

Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese: sandis.panga@rs.gov.lv
Tālr.:67075754

Publicēšanas datums: 28.09.2017. 

Jūs esat 04670959 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.06.14

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;