2019. gada 21. jūlijs
e-pakalpojumi
17.05.2019.

 

Projekta "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā (1. posms)" realizācija uz 17.05.2019.

 


ESavieniba.gif     

 

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka aktivitātes Baltkrievijas Republikā, Minskā

2019. gada 14. maijā Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā pulkvedis A. Petrovskis organizēja sanāksmi Latvijas Republikas vēstniecībā Baltkrievijas Republikā. Sanāksmē piedalījās Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes departamenta dokumentu eksperti, Somijas Robežsardzes dokumentu eksperts, Somijas Robežsardzes sakaru virsnieks Igaunijā, kā arī Latvijas Republikas un Igaunijas Republikas vēstniecību Baltkrievijas Republikā Konsulāro nodaļu vadītāji.

Sanāksmes gaitā tās dalībnieki tika informēti par Latvijas Republikas un Igaunijas Republikas vēstniecību Baltkrievijas Republikā Konsulāro nodaļu, Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes departamenta un Somijas Robežsardzes dokumentu ekspertu, kā arī Somijas Robežsardzes sakaru virsnieka Tallinā darbu, savukārt Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā informēja par sadarbības jautājumiem ar Baltkrievijas iestādēm, kas iesaistītas robežu drošības un imigrācijas kontroles pasākumu īstenošanā. Tikšanās laikā tās dalībnieki apmainījās ar informāciju par robežu drošības un nelegālas imigrācijas jautājumiem, nelegālās imigrācijas apdraudējumiem un galvenajiem virzieniem, kā arī turpmākas sadarbības uzlabošanas iespējām.

2019. gada 15. maijā lidostā "Minska" ar Valsts robežsardzes sakaru virsnieka Baltkrievijā pulkveža A. Petrovska atbalstu tika organizēts apmācību seminārs par robežšķērsošanas jautājumiem, Šengenas vīzām un to veidiem, Eiropas Savienības dalībvalstu uzturēšanās atļaujām, nelegālās imigrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus un primāriem viltoto dokumentu atklāšanas paņēmieniem. Semināru vadīja Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes departamenta dokumentu eksperti Andrus Kasper un Lauri Hein, un Somijas Robežsardzes dokumentu eksperts Harri Makael Kortet. Apmācību seminārā piedalījās aviokompāniju "AirBaltic" un "Belavia" pārstāvji, lidostas "Minska" apkalpojoša servisa darbinieki, kuri veic dokumentu pārbaudes lidostā pirms pasažieru reģistrācijas uz avioreisiem, kā arī Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas amatpersonas.

Apmācību semināra gaitā tā dalībnieki tika informēti par pasažieru profilēšanas pamatprincipiem, Šengenas vīzām un to veidiem, Eiropas Savienības dalībvalstu uzturēšanās atļaujām, ceļošanas dokumentu ekspertīzes pamatprincipiem, aizsardzības elementiem, viltojumiem. Apmācību semināra dalībnieki izpildīja dažus praktiskus vingrinājumus, veicot derīgu un viltotu dokumentu salīdzināšanu, kā arī personu profilēšanu dažādos ceļošanas dokumentos.

2019. gada 14. maijā Igaunijas, Somijas un Latvijas robežapsardzības iestāžu pārstāvji apmeklēja uzņēmumu „Regula Forensic Science Systems" un iepazinās ar jaunākajām tendencēm dokumentu pārbaudes aprīkojuma jomā.

2019. gada 15. maijā lidostā „Minskā" tika organizēta Baltkrievijas Valsts robežu komitejas Robežkontroles vienības „Lidosta Minska", Dokumentu izpētes laboratorijas un Igaunijas, Somijas un Latvijas robežapsardzības iestāžu pārstāvju darba tikšanās, kuras gaitā notika informācijas apmaiņa par robežu drošības un nelegālas imigrācijas jautājumiem, nelegālās imigrācijas tendencēm, izmantojot viltotus dokumentus, kā arī turpmākas sadarbības un informācijas apmaiņas uzlabošanas iespējām.

Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo migrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek finansēta no Iekšējas drošības fonda projekta Nr.VRS/IDF/2015/1 "Valsts robežsardzes sakaru virsnieku darbības punktu turpināšana Gruzijā un Baltkrievijā) līdzekļiem.

Foto: projekts 17.05.2019.Foto: projekts 17.05.2019.Foto: projekts 17.05.2019.

 

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Iekšējās drošības fonda 2014. - 2020. gadam atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

 


 

Kontaktpersona: Sandis Panga
e-pasta adrese: sandis.panga@rs.gov.lv
Tālr.:67075754

Publicēšanas datums: 17.05.2019. 

Jūs esat 04934929 apmeklētājs | Pēdējās izmaiņas lapā veiktas 2019.07.17

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts robežsardzi obligāta
Copyright © Valsts robežsardze 2007

Galvenā pārvalde, Rūdolfa iela 5, LV 1012.
Tālr. 67075739, 67075617, Fakss: 67075600,
e-pasts: ;