2024.gadā Valsts robežsardzes eksperti un tehniskais aprīkojums aktīvi tika iesaistīts Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (Frontex) koordinētājās kopīgajās operācijās, lai stiprinātu Eiropas Savienības ārējo robežu drošību un efektīvu migrācijas pārvaldību.
Gada griezumā Valsts robežsardze piedalījās 19 Frontex koordinētajās kopīgajās operācijās un sniedza atbalstu Eiropas Savienības dalībvalstīm un trešajām valstīm, tādam kā, Grieķija, Rumānija, Bulgārija, Igaunija, Lietuva, Kipra, Polija, Slovākija, Horvātija, Itālija, Francija, Spānija, Malta, Melnkalne, Serbija, Albānija, iesaistot 287 Valsts robežsardzes ekspertus gan kā individuālos ekspertus (piemēram, iztaujāšanas un atpazīšanas eksperti, pirkstu nospiedumu noņemšanas un reģistrācijas eksperti, robežuzraudzības eksperti, pirmās un otrās līnijas eksperti, dokumentu padziļinātas izpētes eksperti, informācijas pārvaldības eksperti, Frontex taktiskā atbalsta virsnieki, eksperti noziegumu atklāšanā motorizēto transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā, Frontex piespiedu atgriešanas pavadīšanas un atbalsta eksperti), no tiem 18 kinologi ar dienesta suņiem, gan kā Valsts robežsardzes tehnisko līdzekļu apkalpes locekļus.
2024.gadā Valsts robežsardze izvietoja 11 tehnikas vienības: lidmašīnu, helikopteru, 4 kuterus (rotācijas kārtībā) un 5 mobilos videonovērošanas kompleksus.
Papildu no 2024.gada 30.jūlija līdz 30.oktobrim Baltijas jūrā tika īstenota Frontex aģentūras, Eiropas Zivsaimniecības kontroles aģentūras (EFCA) un Eiropas Jūras drošības aģentūras (EMSA) daudzfunkcionālā jūras operācija “MMO Baltic Sea 2024”, kurā ar saviem tehniskajiem līdzekļiem piedalījās Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija. Valsts robežsardze iesaistīja minētajā operācijā savus tehniskos līdzekļus - vienu kuģi un trīs kuterus, lai sadarbībā ar citām Baltijas valstīm un Somiju kontrolētu nelegālo migrāciju, cīnītos pret pārrobežu noziedzību jūrā un veicinātu sadarbību tiesībsargājošo iestāžu krasta apsardzes darbībās, kā arī atbalstītu meklēšanas un glābšanas operācijas jūrā.
Vienlaikus, Valsts robežsardze sadarbībā ar Frontex koordinē Eiropas Robežu un krasta apsardzes Pastāvīgā korpusa ekspertu izvietošanu Latvijas teritorijā. Kopumā Valsts robežsardzes struktūrvienībās 2024.gadā tika izvietoti 164 Eiropas Robežu un krasta apsardzes Pastāvīga korpusa eksperti no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas sniedza ievērojamu atbalstu Valsts robežsardzei robežkontroles pasākumu nodrošināšanā un Eiropas Savienības ārējas robežas stiprināšanā.
2024.gadā Frontex koordinētās kopīgās operācijas „Terra 2024” personāla apmaiņas programmas ietvaros Valsts robežsardzes izveidotajos fokusa punktos (robežšķērsošanas vietās) tika uzņemti četri vieseksperti. Minētās personāla apmaiņas programmas mērķis ir sadarbības veicināšana un labākās prakses apmaiņa.
Viens VRS pārstāvis piedalījās Eiropas Savienības Patvēruma aģentūras (EUAA) organizētajā Operacionālā plāna aktivitātē RO-TP 1 “Atbalsts pagaidu aizsardzībai” Rumānijā, Bukarestē, no 2024.gada 28.oktobra līdz 2024.gada 20.decembrim.
2025.gadā Valsts robežsardze turpinās piedalīties Frontex koordinētājās kopīgajās operācijās un uzņems Valsts robežsardzes struktūrvienībās Eiropas Robežu un krasta apsardzes Pastāvīga korpusa ekspertus ar tehnisko aprīkojumu.