Valsts robežsardze, balstoties uz starpiestāžu vienošanās par sadarbību un starptautisko projektu ietvaros, pastāvīgi attīsta divpusējās profesionālās attiecības ar Moldovas Republikas Robežpoliciju vairākās jomās, tostarp nelegālo aktivitāšu apkarošanā un personāla apmācībās.
Tā no 2024.gada 25. novembra līdz 27.novembrim Moldovas Robežpolicijas Robežu drošības izcilības centrā (Ungheni) Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Sergejs TALAPINS ar VRS GP SSP Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas sakaru virsnieka pulkvežleitnanta Pāvela ROGOŽINA atbalstu nodrošināja 22 Moldovas Robežpolicijas amatpersonu apmācības atbilstoši kvalifikācijas paaugstināšanas programmai “Robežapsardzības nodaļas amatpersonu rīcība likumpārkāpēja aizturēšanas, pārmeklēšanas, apskates un konvojēšanas laikā”.
Apmācību laikā Moldovas kolēģiem bija iespēja pilnveidot savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas darbā ar aizturētiem likumpārkāpējiem, īpašu uzmanību veltot personīgai un kolēģu drošībai, speciālo līdzekļu pielietošanai, kā arī aizturēto personu konvojēšanas metodēm un taktikai.
Apmācību kursa nobeigumā visi dalībnieki veiksmīgi nokārtoja noslēguma pārbaudi un saņēma atbilstošus sertifikātus.
Moldovas Robežpolicijas Ģenerālinspektorāta Personālresursu vadības pārvaldes priekšnieks Sergiu Lazari apmācību noslēgum pasākuma laikā augsti novērtēja kvalifikācijas paaugstināšanas programmas saturu un efektīvu mācību materiāla pasniegšanas metodiku, kas veicina ilgtspējīgu rezultātu sasniegšanu.
Šīs apmācības tika organizētas un nodrošinātas Finansiāla atbalsta instrumenta robežu pārvaldībai un vīzu politikai 2021.–2027.gadam projekta Nr. VRS/RPVP/2023/9 “Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā, Ukrainā, Moldovā un Azerbaidžānā” ietvaros.
Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām un citiem partneriem, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo imigrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.