No 10. līdz 14. martam Valsts robežsardzes koledžas pasniedzēji Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētā projekta ietvaros nodrošināja 18 Moldovas Robežpolicijas amatpersonu apmācības atbilstoši kvalifikācijas paaugstināšanas programmai “Dokumentu pārbaude un viltvāržu konstatēšana”.
Piecu dienu laikā Moldovas kolēģiem īstenotas teorētiskās un praktiskās apmācības aptverot plašu tēmu klāstu: mūsdienu tendences viltoto dokumentu atklāšanā uz Eiropas Savienības ārējām robežām, maršruti, indikatori, publiski pieejamie resursi, ko ir iespējams izmantot dokumentu autentiskuma pārbaudē, drošu dokumentu ICAO standarts, dokumentu tipoloģija, ražošanas un dokumentu personalizācijas metodes, viltvāržu atklāšana robežpārbaudēs.
Moldovas Robežpolicijas amatpersonas apmācības atzina kā ļoti lietderīgas, augsti novērtējot interaktīvu mācību metožu izmantošanu mācību procesā, kā arī īpaši izcēla iespēju izpētīt viltotus dokumentus, kas atklāti pie Eiropas Savienības ārējām robežām. Savukārt jaunā parauga (2024. gada modifikācijas) Latvijas Republikas pases izmantošana ļāva pilnveidot amatpersonu zināšanas par ceļošanas dokumentu ražošanas un personalizācijas procesiem, uz reāla parauga iepazīstinot ar modernākām metodēm dokumentu izgatavošanā un aizsardzībā.
Apmācību kursa nobeigumā visi dalībnieki veiksmīgi nokārtoja noslēguma pārbaudi un saņēma atbilstošus sertifikātus.
Valsts robežsardze, balstoties uz iestāžu vienošanos par sadarbību un realizējamo starptautisko projektu ietvaros, pastāvīgi attīsta divpusējās profesionālās attiecības ar Moldovas Republikas Robežpoliciju vairākās jomās, tostarp ceļošanas dokumentu pārbaudē un viltvāržu atklāšanā robežpārbaudes laikā.
Šīs apmācības organizētas un nodrošinātas Finansiāla atbalsta instrumenta robežu pārvaldībai un vīzu politikai 2021.–2027.gadam projekta Nr. VRS/RPVP/2023/9 “Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā, Ukrainā, Moldovā un Azerbaidžānā” ietvaros.
Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām un citiem partneriem, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo imigrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.
Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek līdzfinansēta no Finansiāla atbalsta instrumenta robežu pārvaldībai un vīzu politikai 2021.–2027.gadam projekta Nr. VRS/RPVP/2023/9 “Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbības turpināšana Gruzijā, Ukrainā, Moldovā un Azerbaidžānā” finanšu līdzekļiem.
Projekts sniegs ieguldījumu ES drošības stratēģijas īstenošanā un aizsargās pamattiesības un Eiropas vērtības.